Символічні подарунки

Символічні подарунки насправді такими не є. Тобто в кожному предметі є вага, колір, запах тощо, але такої якості, як «символічність», немає. Символічними речі роблять люди.

Причому в різних народів... та що там народів!., у різних містах і навіть різних сім'ях один і той же предмет має часом зовсім різне символічне значення.

Наприклад, наручний годинник!

Десь вважається, що дарувати такий годинник — погана прикмета: час знайомства з цією людиною добіг кінця, і попереду чекає розлука. Десь годинник — найкращий подарунок: годинник, що прийняв, весь час думатиме про те, хто його подарував. Десь вважають, що дарувати годинник можна, але небажано: час від часу їхній власник «ходитиме ліворуч». А десь впевнені, що наручний годинник — непоганий подарунок, але якщо він механічний, а не електронний: механічний ніби синхронізує удари серця, а електронний випромінює шкідливу енергетику, що призводить до тромбозів. Загалом у людей завжди так. Один дарує іншому годинник. Другий за тиждень помирає. Третій, у присутності якого було подаровано, робить висновок, що саме годинник повинен у смерті. Він повідомляє про це друзів. Друзі, як сороки, розносять цю звістку далі. А через місяць у місті, по-перше, різко скорочується виторг годинникових магазинів. А по-друге, народ ходить радісний від того, що дізнався про нову, дуже корисну прикмету.

Ось тільки до чого тут годинник?!

Однак скільки не міркуй про шкоду забобонів, люди все одно туманитимуть собі мізки різними прикметами. Ну подобається нам перекладати провину у разі невдачі на чорну кішку чи кондуктора, який не продав щасливий квиток. І подобається заручатися підтримкою невідомих сил напередодні відповідального рішення чи напередодні складної роботи.

А тому всім вразливим натурам, що живуть не просто в матеріальному світі, але у світі знаків та символів, можна порекомендувати до вивчення наступних витягів із «Трактату про значення речей».

Припустимо, що автор цього трактату невідомий.

  • «... той, хто подарує імениннику краватку, сидітиме на його шиї...
  • ... той, хто подарує начальнику ручку, водитиме його рукою...
  • ... той, хто подарує підлеглому калькулятор, його завжди обраховуватиме...
  • ... той, хто подарує жінці окуляри, змусить її дивитися на світ його очима.
  • ... той, хто подарує чоловікові бритву, буде зрізати частину його успіху та слави...
  • ... той, хто подарує подругі скатертину, буде частим гостем у її домі.
  • ... тот, кто подарит другу бумажник, всегда сможет занять у него денег...
  • ... тот, кто подарит хозяйке утюг, будет жарко гладить ее не только по волосам...
  • ... та, которая подарит хозяину долото, надеется когда-нибудь от него забеременеть...
  • ... тому, кто подарит имениннику шкатулку, последний откроет все свои душевные тайны...»

Вот, оказывается, сколько коварства таится в безобидных на первый взгляд предметах. Так что «бойтесь данайцев, дары приносящих»!

Излишне мнительному человеку можно вообще по- советовать: никогда не принимать никаких подарков! А вдруг они подарены с умыслом, вдруг они будут негативно воздействовать на его жизнь, колебать ауру и засорять чакры? Береженого, как говорится, Бог бережет!

Ну а люди с устойчивой психикой должны помнить: подарки сам по себе безобидны. Не они зомбируют нас. Одним и тем же предметом можно и навести порчу, и излечить от сглаза. Все зависит от воли и помыслов человека, который дарит подарок. Если мысли его черны, а слова лживы, подарок не принесет радость, будь он самым дорогим и красивым.

Но, к счастью, завистников и предателей, подхалимов и кляузников обычно не приглашают на День рождения. А поэтому все, что ни подарят хорошему человеку его хорошие друзья, можно принимать с легкой душой и открытым сердцем. И более того, друзья могут сами наделить символическим смыслом любую вещь.

Практически каждый подарок может стать символом дружбы. Для этого нужно лишь произнести соответствующие разъясняющие слова.

Вот всего 10 примеров подарков-символов. И к каждому приложен краткий образец сопроводительной речи.

Внимание! Речь обязательна! Без нее подарок не наполнится символичностью, а у именинника могут появиться «задние мысли».

  1. Самовар. «Самовар всегда был символом большой и дружной семьи. И когда в доме случался пожар, первым выносили самовар. Сейчас на дворе XXI век, и твою семью не назовешь большой (по меркам века XIX). Но у тебя есть мы, друзья. И мы, твои друзья, и есть твоя большая семья. А этот самовар пусть будет ее символом».

     

  2. Трубка. «У индейцев, как мы знаем из книг и фильмов, был обычай: выкуривать трубку мира. Тот, кто затягивался из этой трубки, уже не имел права злиться или обижаться на своего соседа. Они все становились друзьями. Мы дарим тебе ту самую трубку. Если вдруг кто-то из нас словом или делом, случайно или сознательно опечалит тебя, позови его и выкури с ним эту трубку. В знак примирения и дружбы».

     

  3. Зеркало. «Дружба, как известно, начинается с улыбки. Так же, как с голубого ручейка начинается река. Мы дарим тебе зеркало не случайно. Где, если не в зеркале, ты можешь увидеть свою замечательную улыбку? Мы хотим, чтобы, когда ты смотрелся в него и улыбался, ты вспоминал нас, твоих друзей».

     

  4. Гаманець зі ста карбованцями. «Є така приказка, що не май сто карбованців, а май сто друзів. Однак вона не зовсім коректна. Бо друзів не треба мати, з ними треба просто дружити. І оскільки сто друзів у тебе вже є, так ми даруємо те, чого завжди не вистачає. А саме — гаманець зі ста карбованцями».

     

  5. Ліхтар. «Друзі – вони як метелики. Люблять злітатися на вогник. А вогник – це ліхтар. І цей ліхтар ми тобі даруємо. І якщо тобі раптом стане сумно, запали ліхтар, постав на підвіконня. І ми тут же прилетимо, примчимося, приїдемо і прийдемо! (Після цих слів можна виконати пісню «Московських вікон негасиме світло».)

     

  6. Ківш-чарка. «У старі часи на богатирських бенкетах пускали по колу ківш із медом чи вином. Це означало, що всі тут друзі, сподвижники та побратими. Ось і ми даруємо тобі цей заповітний ківш, щоб випити з нього і зізнатися у своїй дружбі булин».

     

  7. Набір вішалок-плічок. «Як співається в одній пісні, друже мій — третє моє плече. Ми – твої друзі. І кожен із тут присутніх готовий у скрутну хвилину підставити тобі своє плече. І щоб ти не забував про це, ми даруємо тобі ці плічка. Дивлячись на них, пам'ятай: на нас можна спертися».

     

  8. Бінокль. «Про справжнього друга кажуть, що з ним я пішов би в розвідку. А що є найпершим атрибутом розвідника? Звісно ж, бінокль. Ось його ми й даруємо тобі. Візьми його на знак того, що в розвідку ми підемо з тобою хоч зараз».

     

  9. Альпеншток та мотузки. «Як співав Володимир Висоцький, якщо друг виявився раптом і не друг, і не ворог, а так; хлопця в гори тягні — ризикни. Якщо ти засумніваєшся в одному з нас, ось тобі це приладдя альпініста. Клич нас у гори, а ми доведемо, що стоїмо твоєї дружби».
  10. Патефон. (Перед врученням можна нічого не говорити, а просто натхненно виконати пісеньку "Великий секрет для маленької компанії".)

Як багато хто вже здогадався, символом дружби можна зробити все, що завгодно: від дуршлагу до шпінгалету. Адже головне не подарунок і не прониклива мова. Головне, щоб дружба була.

Ну ось ми плавно і підійшли до чергового розділу такою непростою, але дуже захоплюючою, а головне корисною в прикладному сенсі наукою - Подаркологією.

А саме мова піде про жартівливі подарунки , здатні розвеселити будь-якого іменинника, а заодно жартівливі подарунки можуть зіслужити вам хорошу службу і ви набудете авторитет заводила в будь-якій компанії!

  Такі подарунки Ви можете придбати в нашому Інтернет-магазині. Дякуємо за Ваш вибір.