Жартівливі подарунки дарувати всім поспіль не можна. Обмежувачем цього типу подарунків служить наявність чи відсутність почуття гумору в іменинника. Причому навіть володіння почуттям гумору ще не дає зелене світло жартівливим подарункам. Адже є люди, які із задоволенням підколюють інших, але приходять в сказ, коли крутяться з їхнього приводу. У них почуття гумору вибіркове. А є ще люди з гіпертрофовано-шумним сприйняттям кумедного. Є шанувальники ліричного гумору. І є інтелектуали, які естетично оцінюють усе, що потрапляє під категорію комічного.
Загалом, перш ніж зважитися на жартівливий подарунок, треба сім разів зважити, а потім ще сім разів відміряти.
А ще – врахувати, що наш гумор зовсім не схожий на той самий американський. Тому дарувати різні муляжі цигарок, що нібито пропалюють скатертину, або собачих какашок, що ніби валяються на килимі, і не пристойно, і не смішно. (Виняток - підліткові компанії зі специфічним емтивішним гумором.)
І не треба забувати, що ми живемо в країні, де поет більше, ніж поет. І президент – більше, ніж президент. У нас жартівливий подарунок має бути більшим, ніж жарт. У нас жартівливий подарунок має не просто розсмішити іменинника та його гостей. Він має ще потім, після Дня народження, виявитися для чогось корисного.
Тому замість американських муляжів нам більше пасують китайські імітації. Тут маються на увазі предмети китайського виробництва, у яких форма відповідає змісту.
Наприклад, радіоприймач, що зовні нагадує мобільний телефон. Наприклад, ліхтарик, закамуфльований під пістолет. Наприклад, будильник, який нічим не відрізняється від пейджера. Наприклад, фляга, оформлена як томик віршів Сергія Єсеніна. Наприклад, запальничка, замаскована під звичайний калькулятор.
Суперечність між формою та змістом завжди можна весело обіграти. А ощасливлений «стільниковим телефоном» іменинник, відсміявшись, зрозуміє, що мати кишеньковий приймач теж непогано.
Іншу групу жартівливих подарунків становлять предмети, які самі собою не є жартівливими. Навпаки, вони дуже корисні в домашньому господарстві. Просто традиційно їх ніколи не дарують. Але якщо придумати оригінальний текст, то можна подарувати пральну дошку, рахівниці, гасову лампу, тертку та вибивалку пилу з килимів. А сказати в момент дарування можна таке: Ти в нас завжди і в усьому перший. Тому і подарувати ми хочемо те, що тобі під стать. Тобто все найперше. Ось це, відповідно, перша пральна машина, перший комп'ютер, перший прожектор, перший кухонний комбайн і перший пилосос».
Ті самі предмети можна піднести і в іншому жартівливому супроводі. Можна сказати, що все це комплексний подарунок під назвою «Наша відповідь Чубайсу». Мається на увазі, що якщо цей командувач РАВ ЄЕС Росії знову приступить до «віялових відключень», то у іменинника знайдеться спосіб висвітлити і обігріти свій будинок.
Прихильникам м'якшого гумору можна порекомендувати для дарування «казковий набір». До нього увійдуть:
Або любителі казок можуть вимовити: «Бажань у тебе – мільйон. Всі ці не виконаємо. Але ми даруємо те, що допоможе здійснитися твоїм мріям та планам». Після цих слів імениннику вручається коробка цукерок «Золота рибка» та пляшка з джином (алкогольним напоєм під назвою «джин»).
Ще існують «попередні» подарунки. Їх дарують, коли фінансові можливості не дозволяють розщедритись на щось більше. У момент дарування так і кажуть: Ми знаємо, що ти давно мрієш про ... . Ми з великою радістю подарували б тобі це. Але, на жаль, ти знаєш розміри нашої зарплати. Тому ми даруємо вам те, що символізує перший крок до вашої мрії. Наступні кроки, ми сподіваємося, ти подужаєш сам!» Після таких слів імениннику подають:
Дарування скромних речей замість дорогих можна обіграти і по-іншому. Приблизно так:
Ти давно думаєш про автомобіль. А що таке автомобіль? Це щось залізне, у що заливають бензин, а потім одержують задоволення. Саме це, «залізне та бензинове», ми й даруємо тобі сьогодні. Бери та отримуй задоволення!» (Вручається бензинова запальничка.)
Ти відомий нам як великий любитель кіно. Ось тільки відеомагнітофона в тебе поки що нема. Але відтепер – буде! Щоправда, він зовсім звичайний. До нього не потрібні касети. І не потрібна розетка на 220 вольт. Все, що треба, — докласти до нього голову. І тут же на твоє замовлення ти побачиш комедію чи жахи, пригоди чи еротику. Бери та дивись!» (Вручається подушка.)
«Ти – меломан. Музика для тебе – все. І ми це знаємо. І ще ми знаємо, що тобі потрібний новий універсальний музичний центр. Саме такою ми тобі даруємо. G ним можна насолоджуватися музикою не тільки вдома, а й у лісі, ліфті, транспорті, туалеті. І звучатимуть по ньому лише ті мелодії, які ти захочеш. Прийми від щирого серця!» (Вручається губна гармошка.)
Ти давно мрієш побувати на Таїті. З нас там ніхто не був. Але ми наводили довідки і дізналися, що повітря там, звичайно, не забруднене викидами виробництва, воно чисте. Але аж надто там жарко, липко, душно. Так душно, що просто нема чим дихати. Всі ці насолоди ми готові надати тобі прямо зараз. Не треба Таїті, просто скористайся нашим подарунком! (Вручається протигаз.)
«Ти великий аматор випити. І ми знаємо, що ти любиш змішувати те, що п'єш. Правильно це називається «коктейль». Ось тільки шейкер для коктейлів у тебе ще немає. І ми вирішили подарувати його. Причому не простий, а такий самий, яким користувалася для приготування коктейлів Мерлін Монро у фільмі «У джазі тільки дівчата». Бери, користуйся і не забудь пригостити нас! (Вручається гумова грілка.)
Подібні жартівливі подарунки можна назвати подарунками-замінниками. На них дуже схожі «універсальні» подарунки. До «універсальних» відносяться:
Ще існують «іменні» подарунки, тобто подарунки, які мають чиєсь ім'я. Наприклад:
Там, де іменні, там і «афоричні» подарунки. Тобто подарунки перед врученням яких вимовляють висловлювання людини з відомим ім'ям. Такі вислови називаються афоризмами. Наприклад:
І, нарешті, ще одну велику групу жартівливих презентів складають «набірні» подарунки. Або подарункові набори. Усі набори зазвичай вручаються в єдиній упаковці (коробці, пакеті, мішку, контейнері), що прикрашається атласним бантиком та написом. Написи бувають такі:
Як видно з усіх наведених прикладів, жартівливий подарунок - це лише звичайний предмет, який сам по собі не здатний викликати посмішку. Жартівливим він стає завдяки веселому коментарю. Якщо знайти відповідні слова, можна подарувати імениннику навіть те, що взагалі не дарують на День народження.
Наприклад, кришку до унітазу. Є принаймні 10 аргументів, що дотепно виправдовують цей подарунок. Ось вони:
«Це головне досягнення людської цивілізації»;
«Це – символ початку та завершення дня»;
"Це - індикатор здоров'я";
«Це – альфа та омега сімейного благополуччя»;
"Це - мрія космонавта";
«Це — найкращий друг книголюбу»;
"Це - останній трон імператриці Катерини Великої";
«Це відповідь на запитання: «Куди йде зарплата?»;
"Це - предмет, перед яким будь-який якщо вже не схиляє, то згинає коліна";
«Це останній акорд у сьогоднішньому Дні народження».
Не забороняється, якщо всі ці 10 аргументів будуть об'єднані в яскраву та тривалу промову.
І до речі, більшість жартівливих подарунків адресовані чоловікам. Як показало одне широкомасштабне дослідження, відсоток жінок, згодних прийняти жартівливий подарунок, дуже незначний. Це не тому, що у жінок немає почуття гумору, просто справжні жінки категорично не виносять, коли з них сміються.
На даному етапі ми з вами вивчили достатньо видів подарунків і, що найголовніше, навчилися правильно їх дарувати! Можна, звичайно, на цьому зупинитися. Але, як кажуть, немає межі досконалості! А тому ми приступаємо до вивчення наступного розділу – КОЛЕКТИВНИМ ПОДАРУНКАМ
Такі подарунки Ви можете придбати в нашому Інтернет-магазині. Дякуємо за Ваш вибір.