Колективні подарунки

Колективні подарунки — це не лише данина пам'яті епохи, коли кожна людина була приписана до якогось колективу і представники місцевого колективу напередодні ювілеїв збирали з усіх по 50 копійок на загальний подарунок імениннику.

Колективні подарунки — це переважно спроба пристосуватися до нинішньої ери, коли запрошений на День народження хоче, але не може подарувати іменинникові щось суттєве, і тому він пропонує іншим запрошеним скинутися, щоб на об'єднаний фінансовий ресурс придбати пристойний подарунок.

"Один на всіх" - так, переінакшивши знаменитий заклик мушкетерів, можна сказати про колективні подарунки. >

І хоча у колективних подарунків є одна велика перевага (вони дорожчі за інші потенційно можливі подарунки), у них же є і пропорційний недолік. Полягає він у тому, що колективний подарунок вибирається не колективно. Як правило, обирає такий подарунок ініціатор поєднання фінансів. І, як правило, він робить це, заздалегідь знаючи, що особисто він хотів би подарувати і скільки це коштує. При цьому рідко враховуються побажання та уподобання інших учасників концесії. І часто те, що придбано від імені «колективу», половині цього «колективу» не подобається (на смак та колір, як відомо, товаришів немає). У незадоволених вибором з'являється бажання дистанціюватися від подарунка: «Не дай Боже, іменинник подумає, що в мене такий поганий смак!» А не ототожнити себе з подарунком вони можуть лише єдиним способом — придбати ще якийсь подарунок, хоча б той, який за класифікацією Подаркології значиться за № 21. У результаті виникає незручна ситуація, ніби хтось зробив цінний подарунок, а решта обмежилася словами привітань та скромними букетиками.

Знову переінакшуючи мушкетерський девіз (у другій частині), можна сказати, що «всі попрацювали на одного». І цей «один» зовсім не іменинник, а той «активіст», який зібрав гроші, вибрав і вручив подарунок.

На жаль, приводом для багатьох конфліктів між приятелями є саме ситуація з врученням «одного від усіх» подарунка.

Щоб конфліктів не виникало і настрій іменинника не псувався від косих поглядів гостей один на одного, вибирати колективні подарунки слід, дотримуючись трьох рекомендацій.

Во-первых, поскольку подарок именуется «коллективным», решение о нем должно приниматься не авторитарно, а коллективно. То есть все, вносящие свои сбережения в общую копилку, должны собраться, высказать предположения, продебатировать их и принять решение путем голосования. Протокол заседания при этом, так и быть, можно не составлять.

Во-вторых, если нет подавляющего перевеса голосов «за пылесос» или «за торшер», можно отказаться от идеи «унитарного» подарка. Можно встать на путь «федерального» подарка. То есть подарить нечто общее, которое в то же время делится на самостоятельные части. И эти слагаемые целого каждый гость может подарить от собственного имени. К подаркам, легко делящимся на фрагменты, относятся:

  • набор из 12 стульев;
  • ювелирный комплект;
  • косметический комплект;
  • многоэлементный канцелярский набор;
  • комплект для занятий горнолыжным спортом;
  • комплект для занятий подводным плаванием;
  • многоэлементный костюм;
  • бритвенный набор;
  • набор кастрюль;
  • любой сервиз (каждый гость дарит одну фарфоровую тарелку или один хрустальный бокал, упаковав их в отдельный красивый сверток).

В-третьих, можно отказаться и от «целого, деленного на части». Можно договориться, что каждый покупает свой подарок самостоятельно, но не «все равно какой», и именно тот, который в конечном счете позволит создать эффект единого подарка. То есть в массовой продаже составные части подарка продаются по отдельности, но подаренные все сразу они дают ощущение целостности. Вот несколько примеров:

  • Домашние тапочки (если один гость подарит одни тапочки - это более чем скромный подарок, а когда все гости подарят по паре шлепанцев - желательно разных - подарок получится и солидным, и остроумным, и, что самое главное, исключительно полезным).
  • Аудиокассеты одного исполнителя.
  • Книги одного автора.
  • Видеофильмы с одним актером в главной роли.
  • Различные настольные игры.
  • Различные головоломки.
  • Компьютерные диски одной серии.
  • Картины-миниатюры, написанные в одном стиле.
  • Предметы, предназначенные для одного занятия (например, курения).
  • Шоколадки одной фирмы (благодаря своим названиям шоколадки могут быть одновременно и подарком, и пожеланием: «Совершенство», «Восторг», «Тайна», «Блаженство», «Путешествие» и т.д.).

А чтобы такие подарки получились более «вкусными», их лучше дарить «с оттяжкой». То есть сначала дарит один гость; минут через 10 второй гость «вспоминает», что у него тоже припасен подарочек; еще через 10 минут свой гостинец достает третий гость и т.д. Но на такой эксперимент гостям часто не хватает терпения. Поэтому можно все подарки вручить разом, сделав удивленный вид: «И как это мы догадались подарить такие подходящие друг к другу вещи?»

Кстати, пустой горшок Винни Пуха и лопнувший шарик Пятачка тоже очень соответствовали друг другу.

Ось так просто і невимушено ми з вами вивчили стільки розділів і вже можемо вважати себе майже експертами в галузі подарунків. Але ж ми не хочемо бути "майже"! А для цього залишилося зробити зовсім небагато: вивчити останній (нарешті!) розділ, присвячений такій темі як АСОЦІАТИВНІ ПОДАРУНКИ

  Такі подарунки Ви можете придбати в нашому Інтернет-магазині. Дякуємо за Ваш вибір.