Мангал, гриль, барбекю

 

Що таке мангал, гриль, барбекю?

Американці цей процес називають “барбекю” , німці – “грилем” , а ми – жаркою шашликів. Звичайно, смажити шашлики можна і над багаттям, нанизавши шматочки м'яса на прутики. Проте знавці кажуть, що в такому разі справжнім шашликом не пахне – для його приготування необхідне спеціальне обладнання, до якого відносять мангали, грилі та барбекю .

·          Мангал є найпростішим за конструкцією і зазвичай виготовляється у вигляді ящика. Завдяки його будові тепловий вплив на продукт здійснюється в мангалі знизу і збоку від стінок. Недоліком мангалу є те, що в ньому важко регулювати тягу, оскільки повітря надходить лише через отвори нижньої частини ємності для палива. Через це додаткове надходження повітря доводиться забезпечувати, активно обмахуючи мангал чимось слушним.

·         Значних конструктивних відмінностей між грилем та барбекю практично немає. Єдина різниця полягає в тому, що гриль укомплектовується кришкою, а барбекю вона не передбачена. Традиційні форми гриля – глибока кругла сковорода або “бочечка”, що забезпечують рівномірний термічний вплив на продукт зверху, з боків та знизу. У барбекю продукти обробляють теплом лише знизу, тому формою барбекю бувають різними.

Основним конструктивним елементом як грилів , так і барбекю є решітки . На верхні ґрати, які, як правило, можуть встановлюватись на кількох різних рівнях, кладуть продукти, на нижні – паливо. Замість решіток для приготування страв використовують також і звичайні шампури та дерев'яні шпажки . На відміну від мангалів , у нижній та верхній частині корпусу гриля є отвори з кришками для регулювання надходження повітря. Деякі моделі грилів мають рожен, фіксований або відкидний столик, на якому зручно розміщувати все необхідне для приготування їжі, коліщатка.

Аксесуари для барбекю

Для роботи грилів, мангалів та барбекю необхідне паливо. Найкраще паливо для барбекю - деревне вугілля, видобуте з берези, бука або вільхи. Зверніть увагу, чи дозволяє інструкція придбаного вами пристрою використовувати дрова, у яких температура горіння є значно вищою, ніж у деревного вугілля. Якщо дрова заборонено – не ризикуйте, інакше поверхня пристрою може прогоріти.

У господарстві можуть знадобитися інші аксесуари для барбекю : спеціальні фени-вентилятори для роздування вугілля, які бувають як механічними, так і електричними, решітки-стейкери, рукавички. Для любителів максимального комфорту випускають спеціальні набори для гриля : від найпростіших, що складаються з кількох предметів, до великих наборів посуду.

Що вибрати: мангал, гриль чи барбекю?

Якщо на природу ви виїжджаєте не часто, можна придбати навіть одноразовий барбекю – лоток із фольги, в якому послідовно розміщуються шар вугілля, грати та підставка. Або спеціальні грати-стейкери, за допомогою яких можна смажити шашлики і над багаттям.

Якщо ж ви великий любитель пікніків, то варто вибирати між грилем та барбекю . Майте на увазі, що завдяки наявності кришки, гриль забезпечує не тільки термічний вплив на продукти, але і можливість їх копчення. Тому в порівнянні з барбекю , кількість страв, які можна приготувати на грилі , дещо вища.